Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Archiwum kategorii ‘Meteorologia’

Budowa atmosfery

Praca urządzeń pokładowych na samolocie przebiega w warunkach ciągłego oddziaływania atmosfery ziemskiej. Oddziaływanie to zależy od wysokości i prędkości lo­tu samolotu. Pewne właściwości atmosfery wykorzystuje się dla pomiaru wysokości, prędkości lotu. Dlatego też w celu poznania warunków pracy urządzeń pokładowych niezbędna jest znajomość budowy i zasadniczych właściwości środowiska, w którym eksploatowany jest SP.
Atmosfera jest mieszaniną gazów nazywaną potocznie powietrzem. Składa się ono z ponad 78% azotu i nieco poniżej 21% tlenu (łącznie 99,03%). W pozostałych 0,97% znajdują się inne gazy, tj.: argon, dwutlenek węgla, neon, hel, krypton, ksenon, wodór, ozon, jod, radon, metan, amoniak, itd.
Do wysokości około 100 km, licząc od powierzchni …

Kanał YouTube

Flash Content